Serce dla potrzebujących pojawiło się przed grodkowskim magistratem

0

Po nakrętkowym szaleństwie w regionie do wielu miast dołącza gmina Grodków. Przed urzędem miejskim pojawiło się Serce, które już pierwszego dnia zostało zapełnione niemalże po brzegi. Każda zbiórka nakrętek posłuży różnym potrzebującym z terenu gminy.


Zostaliśmy zainspirowani przez osoby z Grodkowa, które zbierały nakrętki dla Agnieszki Domagały. Postanowiliśmy, że zorientujemy się jak wygląda to cenowo. Wybrany wykonawca stworzył je w ciągu dwóch tygodni. Wczoraj wystosowałam informację w mediach społecznościowych, aby mieszkańcy wskazali ile osób takich serduszek potrzebuje. Na obecną chwilę mamy pięć osób. Stworzymy również listę, na której znajdą się potrzebujący. Po zapełnieniu jednego Serduszka będziemy wyciągać nakrętki i sukcesywnie przekazywać je potrzebującym. Wczoraj po instalacji, po paru godzinach było już prawie zapełnione do pełna – wyjaśnia Dorota Zawadzka z promocji w Urzędzie Gminy w Grodkowie.

 

Pierwsze zapełnione Serce wesprze 35- letnią Agnieszkę, która w grudniu ubiegłego roku dostała wylewu krwi do mózgu i teraz potrzebuje pomocy w postaci rehabilitacji. Dla przypomnienia, w Brzegu pierwsze Serca pojawiły się w dniu Wielkiej Orkie

stry Świątecznej Pomocy, zostały podarowane przez dwie brzeskie firmy. Trzecie również zostało podarowane przez jedno z brzeskich przedsiębiorstw. Wykonawcą grodkowskiego Serca jest Grzegorz Tokarczyk z miejscowości Tarnowiec, jego koszt wyniósł 2800 zł.