Śniegowe ferie w Murzasichle

0

Jak co roku grupa dzieci z gminy Grodków spędzała ferie od 8 lutego do 15 lutego pod opieką pań: B. Sikorskiej-Żyrek (kierownik), D. Babicz, A. Ilów, D. Babicz i D. Romaniuk.  W tym roku grupa liczyła 50 osób od klasy pierwszej do ósmej. Zamieszkaliśmy w uroczej miejscowości Murzasichle. Główną atrakcją pobytu był aktywny wypoczynek. Polegał on na korzystaniu z wielu atrakcji zimowych. Uczestnicy zimowiska mieli okazję jeździć na nartach, pontonach no i oczywiście na „jabłuszkach”. Śnieg był hitem zimowiska!!!


Wielką atrakcja była wizyta w Egzotycznym Zakopanem, Snowlandii (bajkowe, zimowe rzeźby) oraz Muzeum Przyrodniczym, gdzie w sposób bardzo nowoczesny poznawaliśmy tajniki Tatr.

Byliśmy też na Olczy w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Tam podziwialiśmy piękne witraże, rzeźby.

Zwiedzaliśmy najważniejsze zakątki Zakopanego między innymi skocznie narciarskie, Kościółek i Cmentarz na Pęksowym Brzysku. Odwiedziliśmy kościół na Jaszczurówce.

 Podczas pobytu na zimowisku mieliśmy mnóstwo zabaw, gier, konkursów, zajęć plastycznych. Sami ozdabialiśmy wiaderka metodą decoupage. Interesująco przebiegał konkurs „Czar par”. 

Doskonaliliśmy też umiejętności pływackie w Termach w Chochołowie. Jest to największy kompleks basenów termalnych w Polsce. Podczas pobytu na zimowisku nie zabrakło też nauki. Mieliśmy lekcje regionalizmu – wyrabianie oscypków po okiem pani Asi jej męża połączoną z degustacją. W Walentynki gospodarze uraczyli nas babeczkami z czerwonymi serduszkami.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Wadowice, muzeum oraz mieliśmy warsztaty „W 80 dni dookoła świata”. 

Zimowisko na 6 z plusem (zdjęcia w galerii)

Zapraszamy na ferie letnie –  na kolonię – spieszcie się, bo miejsc już niewiele.