DH „Zadyma” z Grodkowa wyciąga pomocną dłoń do osób starszych

0

W obecnej sytuacji w kraju związanej z epidemią koronawirusa w pomoc włączają się Harcerze z 14. Drużyny Harcerskiej „Zadyma” z Grodkowa. Pełnoletni ochotnicy będą pomagać w codziennych sytuacjach życiowych, których niektórzy z obawy przed zarażeniem nie mogą wykonywać. Chodzi tu o zrobienie zakupów, wyprowadzenie psa czy po prostu rozmowę, kontakt z kawałkiem świata zewnętrznego.


W czasie trwania epidemii w naszym kraju potrzebna jest każda pomocna dłoń. Wsparcia potrzebują przede wszystkim seniorzy, którzy potencjalnie są najbardziej zagrożeni nowym typem wirusa, jakim jest SARS-CoV-2.

 

Warunkiem uczestnictwa w akcji jest ukończenie 18. roku życia. To nasz „harcerski warunek”, który jest również wymagany w całej Polsce, by do takich prac przystąpić. My jako harcerze jesteśmy organizatorem tej akcji, ale chcielibyśmy skupić wokół całego przedsięwzięcia większą grupę ludzi. Nie wiemy jaki będzie odzew, ale liczymy, że ta informacja dotrze do jak największej liczby osób, które chcą pomóc – informują przedstawiciele z 14 DH „Zadyma”.

 

Harcerzy z „Zadymy” wspiera również urząd gminy w Grodkowie. Urzędnicy wydali im m.in. maski i płyn do dezynsekcji. Jeżeli pełnoletnie osoby chciałyby przyłączyć się do tej akcji, to podajemy numer kontaktowy z koordynatorem – 515 723 012. W imieniu organizatorów zapraszamy do wspierania.