Urząd Miejski w Grodkowie otwiera się dla petentów

0

Grodkowski magistrat opublikował wytyczne dotyczące I etap otwierania Urzędu dla petentów. Nowe zasady obowiązują od poniedziałku (11.05.2020). Zgodnie z komunikatem niektóre sprawy petenci będą mogli tradycyjnie i osobiście załatwić w siedzibie Urzędu.


Zgodnie z nowymi zasadami do Urzędu można wejść tylko głównym wejściem od ulicy Warszawskiej. Na terenie urzędowego budynku i parkingu obowiązkowe jest używanie maseczki na twarzy lub przyłbicy. Konieczne jest także posiadanie rękawiczek na dłoniach, które od razu po wejściu do budynku należy zdezynfekować. 

W Urzędzie osobiście (pojedynczo) można załatwić szereg spraw, które wymieniono w komunikacie. Należą do nich sprawy związane z: Wydziałem Komunikacji Starostwa Powiatowego w Brzegu (1 osoba); zrobieniem opłat w Kasie (1 osoba); działalnością gospodarczą (1 osoba); ewidencją ludności i dowodami osobistymi (1 osoba) oraz Urzędem Stanu Cywilnego (1 osoba). Czekając na wejście do Urzędu należy zachować bezpieczną odległość. Dla klientów magistratu czynny będzie także parking. 

Zgodnie z wytycznymi, pozostałe sprawy nie wymagają osobistego stawiennictwa w Urzędzie i można załatwić je listownie, za pośrednictwem skrzynki znajdującej się przed głównym wejściem do Urzędu, e-PUAPEM, e-mailem lub telefonicznie. 

W komunikacie zaznaczono także kiedy nie należy przychodzić do Urzędu osobiście. 

Dla bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających w Urzędzie, prosimy o nieprzychodzenie do Urzędu w każdej z trzech poniższych sytuacji: występują u Ciebie takie objawy jak: temperatura powyżej 37,8o C, kaszel, duszności, objawy przeziębienia np. katar, drapanie w gardle; jesteś pod nadzorem epidemiologicznym lub w czasie kwarantanny; w ostatnich 14 dniach miałaś/miałeś kontakt z osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2 lub z kimś, kto miał którykolwiek z wyżej wymienionych objawów. – czytamy w informacji grodkowskiego Urzędu. 

Wprowadzone zasady i obostrzenia mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Prosimy o wyrozumiałość. – podsumowano w komunikacie.