Kluby z gminy Grodków otrzymały granty w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

0

W czwartek i środę w Grodkowie wójt gminy Pakosławice rozdawał sprzęt piłkarski i odzież dla szkółek piłkarskich z gminy Grodków. Sprzęt trafił między innymi do młodych sportowców z takich klubów jak LZS Starowice, GZ LZS Grodków, LZS Spartan Wójtowice, oraz Czarnych Przylesie Dolne.


Wszystkim drużynom przypadł sprzęt i odzież o łącznej wartości 22 tysiące zł, który został rozdysponowany w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt Dziś Orlik Klubowy, jutro Stadion Narodowy to już trzecia edycja współpracy szkółek piłkarskich z terenu powiatów nyskiego i brzeskiego. Łączna kwota z MBO na projekt wyniosła 150 tysięcy zł.

Jest to już trzecia edycja naszego projektu. W tej edycji za kwotę 150. tyś zł zakupiliśmy potrzebny sprzęt , który trafia do klubów z terenu powiatów nyskiego i brzeskiego. Wczoraj przekazałem sprzęt LZS Starowice, dziś powędrował on do klubów z Grodkowa, Przylesia Dolnego Wójtowic. Środki z tego projektu mogą zostać przeznaczone na dowódź dzieci na rozgrywki sportowe , zatrudnienie trenerów. Myślę, że w kolejnych latach będziemy mieli z takich inicjatyw same pozytywne efekty. Łącznie przez trzy edycje uzyskaliśmy kwotę pół miliona powiedział Adam Raczyński, wójt gminy Pakosławice

Działam w dwóch klubach, GZ LZS Grodków oraz LZS Spartan Wójtowice. Współpracę w wójtem Pakosławic nawiązaliśmy już kolejny raz. Zaprosił nas do tego projektu, ponieważ sam kiedyś grał w drużynie z Wójtowic, przyznam szczerze że na boisku był moim serdecznym kolegą. Byliśmy jednym z założycieli tego projektu do MBO, uczestniczymy w nich od samego początku jego powstaniawyjaśnia Mateusz Smolarek z Grodkowa, działacz sportowy.

W tym roku budżet obywatelski wyniósł 3 mln zł. Do realizacji zgłoszono 73 projekty, które w zależności od kategorii mogły liczyć na 50 do 100 tysięcy złotych na zadania powiatowe oraz od 70 do 150 tysięcy złotych na zadania subregionalne.