Lux Med przeprowadzi bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w Grodkowie 

0
fot. LUX Med
Reklama

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że 31. lipca do Brzegu przyjedzie mobilna pracownia mammograficzna Lux Med i tego dnia wykonywane będą bezpłatne badania dla brzeżanek. Dokładnie tydzień później, tj. 7. sierpnia ta sama pracownia zawita w Grodkowie. Rejestracja na bezpłatne badania trwa.


Bezpłatne badania mammograficzne finansowane są przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Firma Lux Med przeprowadza je w mobilnych pracowniach mammograficznych.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Kto może wziąć udział w badaniu?

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. 

Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. 

Konieczna rejestracja – im szybciej tym lepiej

Przedstawiciele firmy Lux Med zaapelowali, by kobiety nie zwlekały z rejestracją na badania. Można tego dokonać na dwa sposoby – telefonicznie pod nr 58 666 24 44 lub elektronicznie – poprzez stronę http://www.mammo.pl/formularz, gdzie dostępny jest formularz zgłoszeniowy, który trzeba wypełnić. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Wybierając się na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Dla przypomnienia, badania w mobilnej pracowni mammograficznej Lux Med realizowane będą w Grodkowie w piątek 7. sierpnia 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Ośrodku Kultury i Rekreacji (ul. Kasztanowa 16). 

Obowiązują obostrzenia sanitarne

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności. Technicy wyposażeni będą w niezbędne środki ochrony osobistej, opracowano też procedury dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą pacjentkom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk.

Wszystkie kobiety biorące udział w badaniach muszą przyjść do pracowni w maseczce ochronnej lub przyłbicy. Na badanie trzeba stawić się punktualnie – w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. 

 

Reklama