Popołudnie w ogrodzie sztuki

0

Pani Franciszka Drozd prowadzi w Głebocku skansen. O tym miejscu wielokrotnie pisaliśmy na łamach Panoramy Powiatu i portalu Brzeg24.pl. Przed nami kolejne wydarzenie, w trakcie którego odwiedzić będzie można magiczny skansen i poznać bogactwo zbiorów tam zgromadzonych. Będzie też okazja zakupić eksponaty.


Wydarzenie odbędzie się pod nazwą „Popołudnie w ogrodzie sztuki” w niedzielę (30.08) o godzinie 15:00. Zwiedzający obejrzeć będą mogli unikatową ekspozycję ze zbiorów Państwa Drozdów. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Miłośnicy sztuki będą mogli także zakupić eksponaty. 

Dodajmy, że dzieła sztuki rozstawiane są na przydomowej działce. W poprzednich latach, zwiedzający mogli oglądać, m.in. portrety Jezusa Chrystusa i Matki Boskiej, czy dwustronne z ilustracje z Pisma Świętego. Pani Franciszka sama też wykonywała piękne słomianki, które w latach poprzednich można było zakupić – czy w tym roku również będą dostępne? Przekonać się będzie można już w niedzielę (30.08). 

Słomianki posiadają duszę! W każdej z nich robiło się chleb. W słomiankach tworzę różne kompozycje do piosenek ludowych, opowieści, czy nawet teatrzyków. (…) – opowiadała o swoim rękodziele, w 2018 roku, Pani Franciszka Drozd.

W imieniu organizatorki serdecznie zapraszamy do odwiedzenia skansenu w Głębocku. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona na wrzesień.