Dożynkowy Koncert Elsnerowski w Grodkowie 

0

Józef Elsner był kompozytorem, wybitnym pedagogiem muzycznym i działaczem na rzecz kultury. Edukował samego Fryderyka Chopina. Urodził się w Grodkowie i właśnie w swoim rodzinnym mieście jest szanowany szczególnie. W tym roku w kościele p.w. św. Michała Archanioła zaplanowano realizację Dożynkowego Koncertu Elsnerowskiego.


Wydarzenie odbędzie się w niedzielę (30.08.2020) o godzinie 17:00. Organizatorami koncertu są: Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie, Urząd Miejski w Grodkowie, Parafia Rzymsko-Katolicka im. św. Michała Archanioła w Grodkowie oraz Marcin Lauzer. 

Jak wskazuje nazwa wydarzenia, koncert będzie okazją nie tylko do uczczenia pamięci wielkiego artysty z Grodkowa. To także bowiem dobry moment, by dożynkowo i artystycznie podziękować rolnikom za ich pracę. 

Przed publicznością zaprezentuje się Częstochowski Kwartet Smyczkowy w składzie: Julia Łyczba – skrzypce, Agnieszka Leciak-Bawor – skrzypce, Martyna Susek – altówka oraz Sylvia Ostalska – wiolonczela. W programie koncertu zawarto muzykę Józefa Elsnera oraz światowe przeboje. Wydarzenie poprowadzi Marcin Lauzer. 

Dla przypomnienia, Dożynkowy Koncert Elsnerowski odbędzie się 30. sierpnia o godz. 17:00 w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Grodkowie. Wstęp wolny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.