Karolina Popecka z wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

0
fot. materiały prasowe

W poniedziałek (7.09), odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Uznanie wśród jurorów znalazła praca Karoliny Popeckiej, uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojnej.Celem konkursu organizowanego przez KRUS było zwrócenie uwagi na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym. W województwie opolskim do organizatora konkursu wpłynęło 1900 prac.
Karolina Popecka, której opiekunem była pani Zuzanna Salam, otrzymała wyróżnienie i odebrała wiele nagród. Uczennica VI klasy PSP w Gnojnej otrzymała m.in. zaproszenie na warsztaty sztuki radiowej i nagranie audycji w „Radiu Opole”.

Dyplomy, nagrody i gratulacje składali: Poseł na Sejm RP Violetta Porowska, Wicewojewoda Opolski Teresa Barańska, Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Opolu Lech Waloszczyk, Opolski Kurator Oświaty Michał Siek, w imieniu Burmistrza Grodkowa Marka Antoniewicza – Dorota Zawadzka, Dyrektor Opolskiego OR ARiMR Jan Stępkowski, Opolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa dr inż. Izabela Kik, Prezes Polskiego Radia Regionalnej Rozgłośni w Opolu „Radio Opole” – Piotr Moc, TVP 3 Opole.