Sołectwo Lipowa zajęło III miejsce w konkursie na „Najlepszy projekt odnowy wsi”

0
źródło: grodkow.pl

 

Tegoroczna edycja Konkursu „Piękna Wieś Opolska 2020” została rozstrzygnięta. Laureatów wyłoniono w dwóch kategoriach – „Najpiękniejsza wieś” – w ramach której do konkursu zgłosiło się 9 wsi oraz w kategorii „Najlepszy projekt odnowy wsi” w której zgłosiło się 6 wsi. Wśród laureatów znalazło się sołectwo Lipowa (gm. Grodków), które zajęło III miejsce ze swoim projektem odnowy wsi.

– Serdeczne gratulacje dla sołectwa Lipowa, która w kategorii „Najlepszy projekt odnowy wsi” zdobyła rewelacyjne III miejsce. – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej grodkowskiego Urzędu Miejskiego (www.grodkow.pl).
Jak podkreślali organizatorzy (źródło: http://www.facebook.com/odnowawsi/), wybór laureatów w tegorocznej edycji „Pięknej Wsi Opolskiej” nie był łatwy. Zgłoszone sołectwa miały się czym pochwalić, a dodatkowo doceniano także wkład i zaangażowanie mieszkańców w ich rozwój.

W I kategorii, tj. w rywalizacji na „Najpiękniejszą Wieś 2020” – I miejsce przyznano sołectwu Dąbrowa, która w nagrodę, ze środków Samorządu Województwa Opolskiego, otrzyma kwotę 16000 zł. II miejsce otrzymało sołectwo Spórok gm. Kolonowskie (nagroda w wysokości 13000 zł), a miejsce III zdobyło Grodzisko gm. Strzelce Opolskie (nagroda w wysokości 10000 zł). W tej kategorii przyznano także wyróżnienia (i 3000 zł nagrody) sołectwom: Wojciechów, gm. Olesno; Borycz, gm. Izbicko; Biedrzychowice, gm. Głogówek. Oprócz tego, Zarząd Województwa Opolskiego zdecydował o przyznaniu dodatkowych wyróżnień i nagród w wysokości 1000 zł dla wsi: Górki gm. Prószków, Chrzelice, gm. Biała i Nowe Siołkowice, gm. Popielów.
Drugą kategorią konkursową była kategoria „Najlepszy projekt odnowy wsi”. Pierwsze miejsce otrzymało sołectwo Kadłub gm. Strzelce Opolskie za projekt pn. „Kadłubska zagroda – ocalmy dziedzictwo naszych przodków”. Za zwycięstwo sołectwo otrzymało nagrodę w wysokości 9000 zł. II miejsce i 7000 zł nagrody przyznano Straduni gm. Walce realizującej projekt „Flance – miejsce legend i bioróżnorodności”.
W tej kategorii doceniono także Lipową z Gminy Grodków, która zamknęła podium i zdobyła III miejsce. Lipową nagrodzono za projekt, pn. „Ogród bioróżnorodności”, za który wręczono nagrodę w wysokości 4000 zł.
W rywalizacji na „Najlepszy projekt odnowy wsi” wręczono także wyróżnienia nagrodzone kwotą 2000zł dla miejscowości: Staniszcze Małe gm. Kolonowskie za projekt pn. „Przystanek – Odnowa Wsi”, Kazimierz gm. Głogówek za projekt pn. „Działania promocyjne wsi Kazimierz” oraz Górki gm. Prószków za projekt pn. „Stara szatnia jako zaułek tradycji wiejskiej – działanie wspierające potencjał oraz promocję organizacji pozarządowej działającej na terenie naszej wsi”.
– Podsumowując tegoroczną edycję Konkursu chcemy raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom bardzo doceniamy Wasza pracę, wiemy, że wkładacie całe serce w rozwój Waszych miejscowości – efekty tych działań są widoczne, trwałe, a dla Nas bardzo budujące, bo dzięki ludziom takim jak Wy wiemy, że Opolska Odnowa Wsi nigdy się nie kończy! – napisali organizatorzy konkursu na stronie www.facebook.com/odnowawsi/.