Nauczyciele z Grodkowa szlifowali język angielski w Szkocji

0

Dziesięciu nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie, wzięło udział w projekcie pn. „Językowe wsparcie bramą do współpracy międzynarodowej”. Dziesięciodniowy kurs języka angielskiego odbył się w Szkocji.


Grodkowscy nauczyciele szlifowali język angielski na Uniwersytecie St. Andrews, jednym z najstarszych uniwersytetów w całym Zjednoczonym Królestwie. Jako ciekawostkę warto dodać, że właśnie tam studiował Książę William, i tam też poznał swoją przyszłą małżonkę, a obecnie Księżną Kate.


Zajęcia odbywały się grupach, w których znajdowali się uczestnicy z całego świata. Kurs językowy prowadzony były przez profesorów i wykładowców uniwersytetu, w całości w języku angielskim, co dało nauczycielom niezwykłą szansę na przełamanie swoich barier, poznanie różnych kultur i oczywiście praktyczną naukę języka angielskiego w różnych sytuacjach.


Po zajęciach nauczyciele mieli możliwość poznania urokliwych zakątków i zabytków Szkocji. Zwiedzili Edynburg, Glasgow, Dundee .
Dodajmy, że projekt pn. „Językowe wsparcie bramą do współpracy międzynarodowej” jest finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” . Wysokość otrzymanego dofinansowania: 22630 euro / 97 585,09 złotych.