W Grodkowie ruszyła akcja „Zima”

0

Jesienne i zimowe miesiące są czasem wyjątkowo trudnym dla osób bezdomnych. Co roku media podają szokujące dane o kolejnych osobach, które straciły życie w wyniku wyziębienia. Ważne, by skutecznie i szybko odnajdować osoby potrzebujące i proponować możliwą pomoc. W tym celu w Grodkowie wystartowała coroczna akcja „Zima” prowadzona przez miejscowych strażników miejskich.

W ramach akcji „Zima” strażnicy kontrolowali ogrody działkowe oraz miejsca, w których przebywają osoby bezdomne.
– Apelujemy do mieszkańców o informowanie Straży Miejskiej lub Policji o każdym przypadku bezdomności. W okresie zimowym strażnicy transportują bezdomnych do schronisk jeżeli tylko wyrażą na to zgodę, co niejednokrotnie ratuje ich życie. – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Urzędu Miejskiego w Grodkowie (www.grodkow.pl).
Form pomocy osobom bezdomnym jest sporo. Ważne jednak, by informować służby o miejscach przebywania bezdomnych, tak by skutecznie nieść pomoc. Przypomnijmy, że takie osoby mogą uzyskać pomoc w schroniskach, gdzie zostaną przetransportowane i przetrwają zimę. Dodajmy też, że osoby nietrzeźwe śpiące pod chmurką narażone są na wychłodzenie.
Oprócz tego warto się także rozejrzeć w najbliższej okolicy i sprawdzić czy np. osoby starsze, seniorzy nie potrzebują pomocy. Pamiętajmy, że seniorzy mieszkający samotnie mogą mieć problemy z ogrzewaniem swoich mieszkań czy domów. To bezpośrednio może powodować zagrożenie ich zdrowia i życia.

Nie bądźmy obojętni!

– Jeżeli jesteś świadkiem powyższych zdarzeń zadzwoń do Straży Miejskiej pod numer 784079153 lub 774157126. – apeluje grodkowska Straż Miejska (na stronie www.grodkow.pl).