Nowa sala gimnastyczna w Lipowej już otwarta

0

W poniedziałek (01.03.2021) rozpoczęły się pierwsze zajęcia sportowe w nowo powstałej sali gimnastycznej w Lipowej. Pierwszą grupę, która odbywała zajęcia wychowania fizycznego w nowym obiekcie odwiedził Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz.

To już kolejny tego typu obiekt, który powstał w gminie Grodków. Sala ma wymiary 24x12m i wysokość 6,8m. Wykonana jest z konstrukcji stalowej, ściany wykonano z płyty warstwowej grubości 10 cm, a pokrycie dachowe to dwuwarstwowa syntetyczna membrana wypełniona wewnątrz sprężonym powietrzem. Do tego dochodzi jeszcze zaplecze szatniowo – socjalne o powierzchni 68 m2 (ściany i dach zaplecza to płyta warstwowa  grubości 15 cm).

Trzeba przyznać, że obiekt wygląda imponująco. Pierwsza grupa, która zajęcia wychowania fizycznego odbyła w nowej sali gimnastycznej, przed lekcją spotkała się z Burmistrzem Grodkowa Markiem Antoniewiczem, który życzył wszystkim uczniom i nauczycielom wielu sukcesów sportowych i na dobry początek podarował kilkanaście piłek do różnych dyscyplin sportowych.

– Jesteśmy przekonani, że ten nowoczesny obiekt sportowy, który niewątpliwie pomoże w realizacji sportowych pasji dzieci i młodzieży tej szkoły, będzie w przyszłości również wykorzystany przez wszystkich mieszkańców Lipowej. – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Urzędu Miejskiego w Grodkowie (www.grodkow.pl).

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „DOMUS” Kazimierz Sewioło z Grodkowa. Wartość zadania wyniosła 1.448.996,12 zł.
Foto: www.grodkow.pl