Sukces uczennic PSP w Gnojnej

0

W czwartek 15 kwietnia 2021 roku o godzinie 18:00 odbyło się (transmitowane na żywo na Youtube i Facebook) oficjalne zakończenie II edycji konkursu InstaLogik.

Gościem specjalnym spotkania był prof. dr hab. Krzysztof Diks z Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej oraz przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W trakcie wydarzenia przedstawiono podsumowanie całego konkursu oraz wyniki finału.

Uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Gnojnej Lena Łoza uzyskała tytuł II Laureata na szczeblu ogólnopolskim. Nikola Jasińska oraz Zofia Mrzygłocka zdobyły II miejsce w powiecie brzeskim.

InstaLogik to konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Organizowany jest przez InstaKod Sp z o.o. oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Honorowy Patronat nad konkursem objął Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a do grona partnerów dołączyła Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Rywalizacja została podzielona na trzy etapy. W I etapie sklasyfikowano 3429 osób z 545 szkół. Do II etapu dostało się 1714 osób, a do III zakwalifikowano 843 osoby. W finale do rozwiązania były zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w języku wizualnym Assembly.