Zmiany w funkcjonowaniu grodkowskiej Biblioteki

0
źródło: https://www.biblioteka-grodkow.pl/

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie opublikowała komunikat w sprawie zmian w funkcjonowaniu jednostki. Zmiany weszły w życie 8. czerwca i dotyczą m.in. limitów czytelników w siedzibie i godzin otwarcia placówki. Czytelnicy znów będą mieli wolny dostęp do księgozbioru!

Czas pandemii nie jest łatwy dla wszystkich. Jego wyzwaniom musiały sprostać także instytucje kultury – w tym biblioteki, które musiały wprowadzić szczególne zasady związane z wymogami sanitarnymi. Grodkowska Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w końcu może poluzować obostrzenia i od 8. czerwca wprowadza nowe zasady funkcjonowania.

W ślad za komunikatem opublikowanym na stronie internetowej instytucji (www.biblioteka-grodkow.pl) czytamy, że Biblioteka czynna będzie w godzinach 8:00-17:00 (od poniedziałku do piątku, soboty – nieczynne). Dział Edukacji Regionalnej z kolei będzie otwarty w godz. 8:00-15:00 (od poniedziałku do piątku).

Wprowadzone zostały także nowe limity osób na terenie biblioteki: wypożyczalnia i dział dla dzieci – 11 osób, czytelnia i zbiory pedagogiczne – 7 osób, Dział Edukacji Regionalnej – 15 osób. Czytelnicy po długiej przerwie znów będą mieli także wolny dostęp do księgozbioru.

Każdy kto będzie chciał skorzystać z oferty biblioteki zobowiązany jest do dezynfekcji rąk przy wejściu oraz posiadania i używania maseczki zakrywającej usta i nos. Wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie Biblioteki – www.biblioteka-grodkow.pl.