Grodkowskie Lato Organowe. Przed nami dwa wyjątkowe koncerty

0

W kościele p.w. św. Michała Archanioła w Grodkowie odbędą się niebawem dwa niezwykłe koncerty. Wydarzenia zorganizowane zostaną w ramach akcji Grodkowskie Lato Organowe. O szczegółach czytamy na stronie Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie.


Grodkowskie Lato Organowe na stałe wpisało się w program imprez realizowanych w Grodkowie. Pozwala zapoznać się publiczności z wyjątkowym repertuarem największych twórców, ale także ukazuje piękno i ogromne możliwości jakie dają muzykom organy. Te, które znajdują się w grodkowskim kościele p.w. św. Michała Archanioła już niebawem wybrzmią pełnią dźwięku.

Wszystko za sprawą dwóch koncertów, które odbędą się w ramach Grodkowskiego Lata Organowego. Pierwszy z nich zaplanowano na niedzielę (25.07.2021) na godz. 19:00. Będzie to koncert na altówkę i organy. W programie znalazły się utwory Bacha, Gounoda, Schuberta, Moricone i innych, które wykonają Marcin Lauzer i Aleksandra Jackiewicz.

Tydzień później, tj. w niedzielę (01.08.2021) o godz. 19:00 zaplanowano kolejny koncert – organowy, a utwory m.in. J. Pachelbela, J. S. Bacha i F. Haendla wykonają Paweł Ożga i Mikołaj Ożga.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. Szczegóły znaleźć można na stronie www.okir.pl. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału.