DZIENNIKARZE TVP W GRODKOWSKIEJ JEDYNCE

0

20 listopada br. w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Grodkowie, w ramach działalności Szkolnego Ośrodka Kariery, odbyło się niecodzienne spotkanie przybliżające zawód dziennikarza, reportera i operatora. Gościli u nas sławni reporterzy TVP.


Na spotkanie przybyli: pani Barbara Włodarczyk – pracownik redakcji publicystyki międzynarodowej w TVP, zajmuje się tematyką krajów b. ZSRR, była korespondentką TVP w Moskwie, pani Arleta Bojke – dziennikarka Telewizji Polskiej, reporterka „Wiadomości” TVP1, była korespondentką Telewizji Polskiej w Moskwie, przygotowuje materiały i reportaże także dla „Panoramy” TVP2 i TVP INFO oraz pan Piotr Górecki, który od początku lat 80. pracował w redakcji informacyjnej TVP, był korespondentem Telewizji Polskiej w Pradze i reporterem ”Wydarzeń” Polsatu, obecnie jest reporterem zagranicznym i wydawcą ”Wiadomości” w TVP.

Podczas spotkania goście przybliżyli gimnazjalistom zawód reportera, wskazywali predyspozycje zawodowe, które są niezbędne w wykonywaniu tej ciekawej ale czasami niebezpiecznej profesji. Dzielili się swoimi dziennikarskimi doświadczeniami. Młodzież była żywo zainteresowana tematyką spotkania, zwłaszcza, że stoi przed decyzją wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i przyszłego zawodu. Uczniowie zadawali pytania, na które otrzymywali profesjonalne odpowiedzi, ukazujące blaski i cienie omawianych zawodów, mieli możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć i otrzymania autografów sławnych i znanych z mediów osób.

Wszyscy byli bardzo podekscytowani i zadowoleni. Spotkanie z tak ciekawymi ludźmi i rozmowa z nimi stała się tematem numer jeden poruszanym na szkolnych korytarzach. Po spotkaniu, w ramach działalności koła „Młodzi dziennikarze”, wśród gimnazjalistów został ogłoszony konkurs na napisanie relacji prasowej z tego wydarzenia. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Koło „Młodzi dziennikarze”