Styczeń pełen atrakcji w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Grodkowie

0

Publiczne Przedszkole nr 2 w Grodkowie w roku szkolnym 2013/14 koncentruje swoje działania m.in. na promocji zdrowia.

Aby upowszechnić wiedzę i kształtować zachowania prozdrowotne, nauczyciele zdecydowali się zaprosić rodziców dzieci pracujących w instytucjach związanych ze zdrowiem. W styczniu odbyły się spotkania z opiekunem medycznym, dietetykiem i pielęgniarką. Podczas nich dzieci z grodkowskiego przedszkola dowiedziały się o wielu korzystnych dla zdrowia nawykach, poszerzyły swoje wiadomości na temat zdrowego odżywiania oraz dbania o higienę i zapobiegania chorobom.

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie miały w ostatnim czasie miejsce w PP nr 2 w Grodkowie. 14 stycznia 2014 roku przedszkolaki miały okazję powrócić do klimatu grudniowych świąt. Ich nauczycielki kolejny już raz zorganizowały bowiem Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego celem jest kultywowanie tradycji śpiewania tych utworów oraz promocja dziecięcej twórczości artystycznej. W przeglądzie wzięło udział dziewięć grup z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych Gminy Grodków. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które ufundował Burmistrz Marek Antoniewicz oraz Dyrektor PP nr 2 Violetta Rutkowska – Litwiniuk.

21 stycznia przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Grodkowie, wraz z kolegami i koleżankami z grupy „0d” Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie, świętowały z kolei Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały z tej okazji wspólny program artystyczny, który zaprezentowały w Miejskim Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Popołudniowe spotkanie z ukochanymi Dziadkami dostarczyło wielu wrażeń i wzruszeń zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom imprezy.