Stowarzyszenie „Nasze Osiedla” pozyskuje środki na rekreację mieszkańców

0

Stowarzyszenie „Nasze Osiedla” pozyskało środki na realizację zadania „Zielona siłownia w Grodkowie, miejscem rekreacji mieszkańców”. Wniosek został złożony do Lokalnej Grupy działania „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”. W ramach Projektu w obrębie bloków zostanie wybudowana Zielona Siłownia oraz Street Workout Park.


Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w obrębie bloków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej, przy ulicach Racławickiej, Kosynierów, Głowackiego i Kołłątaja. Na zielonej przestrzeni między blokami powstaną przyrządy mające aktywizować mieszkańców do ruchu i zdrowego trybu życia.

W tym roku udało się pozyskać dofinansowanie z „Brzesko-Oławskiej Wsi Historycznej”. Otrzymaliśmy dotację wspólnie z pomocą z grodkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która nie ma możliwości ich pozyskania. Udało się pozyskać środki na to zadanie, ale będziemy się również starać o dofinansowanie przy realizacji innych zadań – opowiada Paweł Birecki, prezes stowarzyszenia „Nasze Osiedla”.

Na zielonym terenie wokół bloków Spółdzielni powstaną cztery podwójne urządzenia do ćwiczeń siłowych oraz Street Workout Park, czyli przyrządy przeznaczone do uprawiania kalisteniki z pomocą przyrządów, jak drabinki i drążki.

Na ten moment przez ponad rok działalności pozyskaliśmy ponad 86.000 zł. Na realizację różnych zadań do których zalicza się Zielona Siłownia, Street Workout Park oraz miękkie projekty, czyli na szkolenia dla grodkowian powyżej 50 roku życia. Kolejnym pomysłem naszego stowarzyszenia jest pozyskanie środków na wyremontowanie nawierzchni asfaltowego boiska, znajdującego się na terenie osiedla – dodaje Birecki.

Całe przedsięwzięcie jest realizowane z myślą o mieszkańcach i zachęcenie ich aktywnego spędzania wolnego czasu z rodziną. Zielona Siłownia, Street Workout Park oraz boisko mają być ogólnodostępne i otwarte w każdym dniu tygodnia.