„Festiwal Wolności” na stulecie Niepodległości Polski w Lewinie Brzeskim

0

W najbliższą niedzielę (11. listopada) w całym kraju odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia, imprezy, festyny i pikniki związane z obchodami Święta Niepodległości. Te – jak powszechnie wiadomo – będą w tym roku wyjątkowe, bowiem obchodzić będziemy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Okolicznościowy „Festiwal Wolności” zrealizowany zostanie także w Lewinie Brzeskim.


Główne obchody Święta Niepodległości tradycyjnie odbywają się każdego roku w Warszawie – nie inaczej będzie w najbliższą niedzielę (11.11). Telewizje transmitować będą, m.in. doroczną Uroczystą Odprawę Wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Pl. Piłsudskiego w Warszawie. W wielu innych miejscowościach naszego kraju również odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia, którymi organizatorzy uczczą stulecie Odzyskania Niepodległości.

11. listopada, w patriotycznym klimacie w Lewinie Brzeskim odbędzie się „Festiwal Wolności”, na który zaprasza Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara. Wydarzenie odbędzie się na lewińskim Rynku i rozpocznie się o godz. 16:00 od uroczystej Mszy Świętej.
Po nabożeństwie przyjdzie pora na pierwszą część okolicznościowych występów artystycznych (godz. 17:30), po których zaprezentowany zostanie film o Lewinie Brzeskim (godz. 18:00).

Kolejnym punktem programu będzie pokaz musztry paradnej, który rozpocznie się o godzinie 18:25. Na godz. 18:50 zaplanowano z kolei drugą odsłonę występów artystycznych. Zakończeniem uroczystych obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości będzie pokaz sztucznych ogni, który odbędzie się o godz. 22:00.

Oprócz wszystkich, wymienionych wyżej atrakcji zaplanowano także bezpłatny poczęstunek dla uczestników wydarzenia w postaci wojskowej grochówki i kiełbaski z grilla.
Organizatorami wydarzenia są: Gmina Lewin Brzeski, Miejsko Gminny Dom Kultury oraz Towarzystwo Przyjaciół Lewina. Wydarzenie współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Opolskiego. Partnerem imprezy jest firma Gaz System. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.