Na Rynku w Lewinie Brzeskiem powstanie lodowisko

0
fot. zdjęcie poglądowe / swiatlodowisk.pl

Sztuczna tafla lodu w formie trapezu, drewniane budki, oświetlenie, nastrojowa muzyka i świąteczny klimat. To wszystko już w połowie grudnia na Rynku w Lewinie Brzeskiem. Władze miasta postanowiły zakupić mobilne lodowisko, aby zapewnić mieszkańcom zimową atrakcję.


– Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zewnętrze i udało się. Otrzymaliśmy 300 tys. złotych ze środków unijnych, dołożymy ok. 200 tys. z własnego budżetu i już w tym roku, w grudniu, na jednym z trawników w Rynku powstanie lodowisko z bandami, oświetleniem, domkami i muzyką – mówi Artur Kotara, burmistrz Lewina Brzeskiego.

Włodarz gminy dodaje, że korzystanie z lodowiska będzie bezpłatne. Na miejscu utworzona zostanie również nieodpłatna wypożyczalnia łyżew. Dodajmy, że ślizgawka uruchomiona w grudniu będzie mogła funkcjonować nawet przy niewielkich dodatnich temperaturach powietrza, a więc szacunkowo przetrwa do końca lutego. W okresie wiosenno-letnim cała instalacja zostanie zdemontowana i wróci na swoje miejsce w kolejnym sezonie zimowym.