Mikołajkowe atrakcje dla klasy 5a i 5b w PSP w Lewinie Brzeskim

0

Święty Mikołaj pamięta o wszystkich dzieciach. Nie inaczej było z uczniami klasy piątej „a” i „b” ze szkoły w Lewinie Brzeskim. W ramach mikołajkowego prezentu wyjechali bowiem na wycieczkę do Opola. Uczniowie w ramach wyjazdu zorganizowanego 4. grudnia skorzystali z kilku atrakcji w stolicy województwa.


Pierwszym punktem programu była wizyta na lodowisku Toropol. Przed wejściem na taflę lodu niektórzy byli pełni obaw czy poradzą sobie z nowym wyzwaniem. Wielu uczniów miało okazję po raz pierwszy włożyć łyżwy i sprawdzić, czy utrzymają się na lodzie. Okazało się, że obawy były niepotrzebne. Techniki jazdy były bardzo różne, nie zabrakło także niekontrolowanych akrobacji i upadków, jednak nic nie było w stanie zakłócić doskonałej zabawy.

Po godzinnym szaleństwie przyszedł czas na odpoczynek w kinie. Uczestnicy wycieczki obejrzeli film pt. „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Razem z bohaterami filmowej produkcji przenieśli się do tajemniczej, czarodziejskiej krainy, by poszukiwać jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli otworzyć magiczne pudełko. Akcja filmu zaciekawiła uczniów tak bardzo, że czas upłynął niespodziewanie szybko, a po seansie trzeba było wracać do Lewina Brzeskiego.

Wszyscy – nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe umiejętności – wrócili z uśmiechami na twarzy do szkoły. Uczniowie podkreślali, że wycieczka bardzo im się podobała i deklarowali, że chętnie po raz kolejny skorzystaliby z oferty lodowiska i wybrali się na następny film.

Takie opinie i pozytywne nastawienie cieszyły również opiekunów wyjazdu – Annę Dobrowolską-Urbanek, Iwonę Kasprzak oraz Joannę Taratutę. Wycieczka sponsorowana była przez św. Mikołaja i Rodziców.