Świetlicowe Mikołajki

0

W środę (5. grudnia) dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim wzięły udział w specjalnie zorganizowanej imprezie mikołajkowej. Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach miejscowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika. W programie imprezy znalazło się wiele ciekawych, mikołajkowych zadań, które wykonać musieli podopieczni Świetlicy.


Dzieci podzielone w pary lub trójki wykonywały zadania, które przygotował dla nich Święty Mikołaj. Jednym z nich było np. pakowanie prezentu. W kolejnym trzeba było znaleźć czapkę, którą zgubił Mikołaj. W następnych zaś dobrać skarpetki w pary, ściągnąć bombkę, ułożyć puzzle oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące gościa z Laponii.

Uczestnicy wydarzenia zajęci wykonywaniem kolejnych zadań nie zauważyli, że do sali gimnastycznej zajrzał Mikołaj! Ten jednak zostawił dla wszystkich prezenty, które sprawiły ogromną radość dzieciom. Jak się okazało pomocnikami św. Mikołaja były w tym roku Gmina Lewin Brzeski oraz Pani Dorota Bryda (stomatolog z Łosiowa), które sfinansowały paczki.

Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc i okazaną nam ofiarność. Dziękujemy również Dyrekcji oraz pracownikom Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim za pomoc i udostępnienie nam hali sportowej w budynku przy ulicy Zamkowej w celu zorganizowania zabawy oraz wszystkim wolontariuszom (uczniom klas ósmych oraz trzecich gimnazjum), którzy pomogli nam przeprowadzić mikołajkowe zadania. Bez Was impreza nie byłaby taka sama! – przekazali organizatorzy wydarzenia ze Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim (w komunikacie na stronie www.lewin-brzeski.pl).

W imieniu organizatorów zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy, która dostępna jest na profilu facebookowym Świetlicy Terapeutycznej w albumie  „Mikołaj 2018”: www.facebook.com/SwietlicaTerapeutycznaLewinBrzeski/

Bronisława Nazarko