Lewin Brzeski montuje nowe latarnie na nieoświetlonych dotąd ulicach i osiedlach

0

Jedna z obietnic wyborczych burmistrza Lewina Brzeskiego właśnie zaczęła się realizować. Wiele uliczek i osiedli zniknie z mapy nieoświetlonych miejsc. Prace już trwają, a nowe latarnie powstaną wszędzie tam, gdzie do tej pory ich brakowało.


Przetarg na rozbudowę oświetlenia ulicznego wygrało brzeskie przedsiębiorstwo Adrel. Umowa na wykonanie inwestycji podpisana została w połowie lutego, a jej wartość wyniesie ponad 660 tys. złotych. Zakończenie prac zaplanowano na koniec maja bieżącego roku.

– Ciesze się, że inwestycja już trwa i niebawem w naszym mieście znikną nieoświetlone miejsca. Nowe latarnie na ulicach i osiedlach to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa, ale także walorów estetycznych. W przyszłych latach rozświetlimy pozostałe miejscowości w naszej gminie – mówi Artur Kotara, burmistrz Lewina Brzeskiego.

Dodajmy, że na terenie Lewina Brzeskiego stanie około stu energooszczędnych, LEDowych latarni. W pełni zautomatyzowane urządzenia będą także regulować swoje natężenie w zależności od godzin pracy.