Nadchodzą Dni Lewina Brzeskiego 2019

0

W sobotę i niedzielę (29-30 czerwca 2019) przy Wzgórzu Wodniaków – na Błoniach nad Nysą odbędą się Dni Lewina 2019. Przez dwa dni w ramach święta miasta odbędą się m.in. wyjątkowe koncerty i programy estradowe. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara.


Sobotnie (29.06.2019) rozpoczną się o godzinie 16:00 od koncertu „Krisa” – Krzysztofa Wyki. Artysta zaprezentuje przeboje pop-rockowe. Następnie przed lewińską publicznością wystąpi Ewa Kryza, której koncert rozpocznie się o godzinie 17:30. Na godzinę 19:00 przygotowano gratkę dla fanów takich hitów jak, np. „Bal wszystkich świętych”, „Jolka Jolka”, czy „Martwe morze”. Na scenie bowiem wystąpi formacja, pn. „Budka Band”, która zaprezentuje covery piosenek Budki Suflera. Zwieńczeniem dnia będzie Zabawa z Radiem Park, która rozpocznie się o godzinie 19:00.

Dzień później, tj. w niedzielę (30.06) występy estradowe rozpoczną się o godzinie 14:30 od programu, pn. „Dzieci miastu”. Na scenie prezentować się będą dzieci z Przedszkoli nr 1 i nr 2 w Lewinie Brzeskim oraz dziecięce zespoły Miejsko Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. Kolejnym punktem obchodów święta miasta będzie koncert zespołu „Progres”, który rozpocznie się o godzinie 16:30. O godz. 18:00 przed publicznością wystąpi zespół „Fox”.

Następnie – o godz. 20:00 – przyjdzie pora na kolejnych artystów, którzy lewińskiej publiczności zaprezentują m.in. takie piosenki jak, np. „Anna Maria”, „Kwiaty we włosach”, czy „Ciągle pada”. Mowa o grupie „Kolorowe gitary”, która wygra i wyśpiewa covery największych hitów zespołu „Czerwone gitary”. Na zakończenie obchodów Dni Lewina 2019 zaplanowano koncert formacji „JamboAfrica”, który rozpocznie się o godz. 21:30.

Jak zapewniają organizatorzy, przez dwa koncertowe dni nie zabraknie także wielu atrakcji dla dzieci. Wydarzenie zrealizowane zostanie przez Gminę Lewin Brzeski, Miejsko Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Lewina, Bankiem Spółdzielczym Grodków-Łosiów, Grupą Multiplay oraz Imprezownią.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Więcej informacji na temat Dni Lewina znaleźć można na stronie www.lewin-brzeski.pl oraz www.mgdk-lewinbrzeski.pl. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.