Lewin Brzeski ma nowoczesne centrum przesiadkowe

0

73 miejsca parkingowe dla pojazdów, wiaty ze stanowiskami dla rowerów, oświetlenie, monitoring oraz mała architektura – to główne udogodnienia dla podróżnych, jakie powstały na terenie w pobliżu dworca PKP w Lewinie Brzeskim. Centrum przesiadkowe kosztowało blisko 2 mln złotych.


– Jesteśmy już po odbiorze robót. Teren przyległy do dworca kolejowego przeszedł gruntowną przebudowę. Inwestycja oprócz utworzenia miejsc parkingowych i zagospodarowania tego obszaru obejmowała także zmianę układu komunikacyjnego, powstał nowy wjazd i wyjazd z centrum przesiadkowego. Zamontowany zostanie także duży telebim. Jak tylko PKP udostępni nam dane, to będziemy na nim wyświetlać rozkład jazdy pociągów – mówi Artur Kotara, burmistrz Lewina Brzeskiego.

Warto dodać, że Lewin Brzeski i Popielów przygotowują się do realizacji ponad czternastokilometrowej trasy rowerowej. Ścieżka dla jednośladów ma połączyć obie miejscowości, a jej atutem jest to, że trasa bezpośrednio poprowadzi z centrum przesiadkowego w Lewinie Brzeskim poprzez parkingi Bike & Ride, a także przystanki autobusowe na terenie obu gmin.