Lewin Brzeski szykuje się do uruchomienia sztucznego lodowiska. Zimowa atrakcja będzie bezpłatna

0

Władze miasta ogłosiły przetarg na montaż i uruchomienie zimowej infrastruktury rekreacyjnej. Sztuczna tafla lodu w formie trapezu, wypożyczalnia sprzętu, drewniane budki, oświetlenie, nastrojowa muzyka i świąteczny klimat. To wszystko już w połowie grudnia na Rynku w Lewinie Brzeskim.


Przypomnijmy, że miasto zakupiło w ubiegłym roku nie tylko sztuczne lodowisko, ale również maszynę do pielęgnacji tafli oraz 50 par łyżew. Te ostatnie wciąż będzie można wypożyczyć nieodpłatnie.

– Obiekt cieszył się dużym zainteresowaniem w sezonie zimowym 2018/19, dlatego już ogłosiliśmy przetarg na montaż i uruchomienie sztucznego lodowiska w tym roku. Jeśli wszystko się uda, to być może już 6. grudnia mieszkańcy będę mogli z niego korzystać – mówi Artur Kotara.

Burmistrz Lewina Brzeskiego zapowiada także rozbudowę lodowiska, jednak ta będzie musiała poczekać jeszcze kilka lat, aż upłynie tzw. karencja, bowiem zakup zimowej infrastruktury był współfinansowany ze środków unijnych. Władze miasta planują po wymaganym terminie dokupić kolejne elementy lodowiska i znacznie powiększyć powierzchnię tafli.

Dodajmy, że ślizgawka uruchomiona w grudniu będzie mogła funkcjonować nawet przy niewielkich dodatnich temperaturach powietrza, a więc szacunkowo przetrwa do końca lutego. Na wiosnę cała instalacja zostanie zdemontowana.