Lewińskie Lwy rozdane!

0

W środowy wieczór 27 listopada 2019r. już po raz VII odbyła się Gala wręczenia nagród ,,Lewińskie Lwy”. Statuetki wręczane przez Burmistrza Lewina Brzeskiego mają na celu uhonorowanie wybitnych osobowości z Gminy Lewin Brzeski, osób fizycznych i prawnych, organizacji oraz innych podmiotów działających na rzecz Miasta i Gminy Lewin Brzeski.


O przyznaniu poszczególnych nagród decyduje Burmistrz Lewina Brzeskiego, na wniosek powołanej przez niego Kapituły, której przewodniczy Zastępca Burmistrza.

Tegoroczne nagrody „Lewińskie Lwy” – wzorem lat ubiegłych – przyznane zostały w następujących kategoriach:

a) kultura, sport, edukacja;

b) gospodarka i przedsiębiorczość;

c) działalność na rzecz społeczności lokalnej.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

Marek Lewandowski i Łukasz Wesołowski  – współtwórcy prospołecznego projektu pn.: „AKADEMIA BIEGANIA”, którego głównym celem jest aktywizacja i integracja społeczności lokalnej, ale także edukacja i promocja zdrowego stylu życia.

Marian Olejnik – przedsiębiorca z Łosiowa, wspólnik prężnie działających spółek wielobranżowych na terenie gminy Lewin Brzeski. Aktywnie włącza się i uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, poprzez otwartą i szlachetną pomoc w realizacji wielu przedsięwzięć na rzecz mieszkańców naszej gminy.

Pani Stefania Iwanicka – inicjatorka i współzałożycielka Stowarzyszenia Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im”  w Lewinie Brzeskim.  Jest osobą, którą cechuje otwartość, pracowitość, empatia i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Galę wręczania nagród „Lewińskie Lwy” uświetnił występ zespołu novip pod przewodnictwem ks. Piotra Nowickiego – wikariusza w parafii w Lewinie Brzeskim. Konferansjerem tegorocznej Gali był Pan Wojciech Najda.

Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara gratulując laureatom nagrody, życzył wszelkiej pomyślności i dalszych chęci do działania na rzecz Gminy Lewin Brzeski.