Lewin Brzeski szykuje ulgi dla przedsiębiorców

0

Coraz więcej miast wyciąga rękę do przedsiębiorców. Samorządy wprowadzają ulgi w opłatach lokalnych, m.in. zwolnienia z opłaty za czynsze lokali. Nad pakietem pomocowym dla firm pracuje Gmina Lewin Brzeski


– „W związku z wprowadzeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii związanej z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, a co za tym idzie nałożeniu wielu ograniczeń, informuję, że w Urzędzie Miejskim w Lewinie Brzeskim trwają prace nad wdrożeniem pakietu pomocowego dla przedsiębiorców z terenu Gminy Lewin Brzeski, którzy w związku z zaistniałą sytuacją zmuszeni zostali do czasowego zawieszenia prowadzonej działalności” – czytamy w komunikacie lewińskiego magistratu.

W rozmowie telefonicznej z naszą redakcją, burmistrz Artur Kotara zaznacza, że „zawieszenie działalności” nie oznacza formalnego zawieszenia, bo to oznaczałoby zwalnianie pracowników. Na ulgi będą mogli liczyć wszyscy, którzy byli zmuszeni np. do zamknięcia sklepów i punktów usługowych.

– Trzeba działać szybko, ale rozważnie. Chcemy zwolnić przedsiębiorców z opłaty za dzierżawę lub wynajem lokali użytkowych należących do zasobów gminy. Jeśli chodzi o ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych, to na dzień dzisiejszy możemy działać tylko w zakresie obowiązującej ustawy, która nie daje zbyt wiele możliwości, ale rząd zapowiedział specustawę, która ma wprowadzić więcej rozwiązań korzystnych dla przedsiębiorców. Na pewno nie ograniczymy naszej pomocy tylko do formalnie zawieszonych działalności gospodarczych. Zwolnienia z czynów za lokale będą dla wszystkich firm, które zamknęły swoje punkty i utraciły możliwość generowania przychodów – tłumaczy burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara.

W celu zapoznania się z możliwością skorzystania z pakietu pomocowego należy kontaktować się z Urzędem Miejskim w Lewinie Brzeskim mailowo lub telefonicznie: lb@lewin-brzeski.pl, tel. 774246600.