Orlik w Lewinie Brzeskim ponownie otwarty. Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży

0

Urząd Miejski w Lewinie Brzeskim poinformował na swojej stronie internetowej, że kompleks boisk sportowych Orlik, mieszczący się przy ulicy Zamkowej w Lewinie, ponownie jest otwarty. Korzystanie z obiektu możliwe jest jednak po spełnieniu wielu obostrzeń wymaganych m.in. przez rząd z uwagi na zagrożenie epidemiczne. Dodatkowo, lewiński magistrat opublikował też harmonogram zajęć sportowych, z których skorzystać mogą dzieci i młodzież. 


Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów od dnia 4 maja 2020 r. na boiskach obowiązuje wiele zasad i obostrzeń. Przede wszystkim na boisku w jednym czasie przebywać może 6 osób oraz trener. Wymagane jest zachowanie dystansu społecznego. Na Orliku obowiązują specyficzne zasady dotyczące zasłaniania twarzy – w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając np. na boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy. 

Oprócz powyższych obostrzeń, dodatkowo użytkownicy nie będą mogli korzystać z szatni i węzła sanitarnego. Po każdej grupie użytkującej obiekt, urządzenia będą dezynfekowane. Każdy kto będzie wchodził na boiska będzie musiał obowiązkowo zdezynfekować ręce – podobnie, gdy będzie je opuszczał. Użytkownicy będą musieli także korzystać z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekować po każdym użyciu. Zajęcia na orliku odbywać się mogą wyłącznie w 15-minutowych odstępach pomiędzy wchodzącymi i wychodzącymi grupami korzystających.

Wszelkie informacje dotyczące korzystania z Orlika oraz rezerwacja boisk odbywa się telefonicznie u Animatora – pod numerem tel.  785923559 w dniach: wtorek – piątek 15.00-21.00, sobota – 14.00-20.00. 

Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży

Wraz z ponownym uruchomieniem Orlika, lewiński Urząd ogłosił także rozpoczęcie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Odbywać się będą od wtorku do piątku w godzinach 16:30-18:00 zgodnie z opublikowanym harmonogramem. 

We wtorki i piątki zaplanowano zajęcia piłki nożnej dla dzieci w wieku 8-11 lat oraz 12-13 lat. W środy z kolei odbywać się będą gry i zabawy dla dzieci do 7 lat. W czwartki z kolei zaplanowano koszykówkę dla dzieci w wieku 8-11 lat oraz 12-13 lat. Informacje i zapisy udzielane są pod numerem telefonu: 785923559.