Chcą zainstalować urządzenia street workout na terenie rekreacyjnym w Lewinie Brzeskim

0
fot. UM Lewin Brzeski

To ma być wspólna inwestycja mieszkańców i gminy Lewin Brzeski. Chodzi o montaż zestawu do ćwiczeń street workoutu na terenie rekreacyjnym kąpieliska w Lewinie Brzeskim. Z taka inicjatywą wyszedł Kacper Kadecki, który chciałby w przyszłości zainteresować tą dyscypliną sportu szersze grono lokalnej społeczności


– Spotkałem się z panem Kacprem, który przedstawił swój pomysł na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy plaży na kąpielisku w Lewinie Brzeskim. Street workout jest obecnie jedną z najpopularniejszych dyscyplin aktywności fizycznej. Mamy na terenie naszej gminy kilka takich placów z urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu, ale ten przy kąpielisku ma być bardziej rozbudowany. Szacunkowy koszt to ok. 50 tys. złotych – mówi Artur Kotara, burmistrz Lewina Brzeskiego.

– Od kilku lat ćwiczę i widzę, że zainteresowanie tą dyscypliną rośnie. Może kiedyś uda się nam nawet zbudować jakąś zawodową grupę street workout w Lewinie Brzeskim. Na razie chcemy przygotować miejsce, w którym znajdą się profesjonalne urządzenia do ćwiczeń. Koszt nie jest mały, dlatego planujemy zrobić to wspólnie z samorządem. Jako inicjator tej akcji do końca tygodnia przygotuję specjalną zrzutkę w internecie – mówi Kacper Kadecki.

Ostatecznie inwestycja może zostać sfinansowana ze środków Gminy Lewin Brzeski, Samorządu Mieszkańców Lewina Brzeskiego oraz ze zbiórki prowadzonej przez samego pomysłodawcę. Przy sprzyjających okolicznościach park do street workoutu mogłoby powstać na wiosnę przyszłego roku.