Kolejne laptopy trafią do uczniów z Gminy Lewin Brzeski

0

Czas pandemii zmusił wiele instytucji do przestawienia swojej pracy na tryb zdalny. Bardzo trudne zadanie mieli uczniowie i nauczyciele. Nauka bowiem również prowadzona była zdalnie. Niektóre dzieci nie posiadały odpowiednich narzędzi – komputera, czy innych akcesoriów, dzięki którym mogłyby się uczyć. Niedawno nowe laptopy zakupiła dla swoich uczniów i niektórych nauczycieli Gmina Lewin Brzeski.

Sytuacja z pandemią koronawirusa wciąż rozwija się bardzo dynamicznie. W mediach słychać zapowiedzi, że jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą, to we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i do nauczania stacjonarnego. Dodajmy, że nauczanie zdalne trwało od marca do końca roku szkolnego. Jeśli jednak okazałoby się, że we wrześniu uczniowie nadal pobieraliby kształcenie zdalnie, to już teraz należy zadbać o to, by wszyscy zostali wyposażeni w odpowiedni sprzęt – w tym komputery, by nauczanie zdalne było efektywne i w ogóle możliwe.

O sprzęt dla swoich uczniów zadbała Gmina Lewin Brzeski. Na stronie internetowej lewińskiego magistratu poinformowano o zakupie komputerów dla uczniów.

– „Burmistrz Lewina Brzeskiego zakupił 22 laptopy wraz z oprogramowaniem oraz słuchawkami przewodowymi, które zostały sfinansowane z projektu ZDALNA SZKOŁA+ w ramach „Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej ”, ze środków Unii Europejskiej z Programu Polska Cyfrowa 2014 2020”. – czytamy w komunikacie na stronie www.lewin-brzeski.pl.

W sumie wartość projektu wyniosła 54 999,56 zł. Zakupione komputery trafią do uczniów z rodzin wielodzietnych, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Sprzęt pomoże wyrównać szanse w dostępie do zdalnej edukacji. Część laptopów trafi także do nauczycieli.