Rozpoczęły się zapisy na zajęcia i terapię do Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim

0
fot. archiwalne/facebook

Od 1 września 2020r. Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim zaprasza dzieci na zajęcia, a rodziców na konsultacje ze specjalistami. W ofercie placówki znalazły się m.in. zajęcia świetlicowe i terapeutyczne.

Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim znajduje się przy ul. Moniuszki 41A. Placówka oferuje bezpłatne zajęcia specjalistyczne i opiekuńczo-wychowawcze. Wśród propozycji zaplanowano, m.in. zajęcia logopedyczne dla dzieci i młodzieży z wadami wymowy, zajęcia psychologiczne dla dzieci z trudnościami w zachowaniu oraz zajęcia socjoterapeutyczne (grupowe) dla dzieci i młodzieży nieśmiałych, nadpobudliwych, agresywnych. Nie brakuje też zaję

świetlicowych, tj. profesjonalnej opieki, gier i zabaw, czy kreatywnych i terapeutyczne zajęcia po lekcjach (od poniedziałku do piątku od 12.00 do 16.00).

Świetlica oferuje także zajęcia profilaktyczno-terapeutyczne dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji opiekuńczej, wychowawczej, rodzinnej, także dla dzieci potrzebujących pomocy psychologicznej i wsparcia (od poniedziałku do piątku od 16.00 do 18.00). Dodatkowo, w placówce prowadzone są kółka zainteresowań (m.in. plastyczne, rękodzieło, komputerowe), wolontariat dla młodzieży i dorosłych i szkolenia dla wolontariuszy. W ofercie są także warsztaty i konsultacje dla rodziców. W świetlicy skorzystać można ze wszystkich zajęć bezpłatnie. Prowadzone jest także poradnictwo i konsultacje dla rodziców. Świetlica oferuje pomoc logopedy, psychologa i pedagoga.

W rozpoczynającym się roku szkolnym, w świetlicy zajdzie także kilka zmian.

Logopeda Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim w roku szkolnym 2020/2021 nie będzie przeprowadzał logopedycznych badań przesiewowych w przedszkolach i szkołach naszej gminy. Prosimy, aby od 1 do 18 września 2020r. od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 18.00 dzwonić, celem skorzystania z konsultacji logopedycznych. Pani logopeda zdecyduje, czy istnieje potrzeba terapii logopedycznej dla Państwa dziecka. Od 21. września 2020r. planujemy rozpocząć stałą terapię logopedyczną dla dzieci. – informują przedstawiciele Świetlicy w komunikacie opublikowanym na stronie Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim (www.lewin-brzeski.pl).

Co warto podkreślić, pomoc specjalistów: logopedy, psychologa i pedagoga oraz wszystkie zajęcia, terapia, konsultacje w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim są bezpłatne i nie jest potrzebne skierowania od lekarza. Placówka jest finansowana przez Gminę Lewin Brzeski.

Informacje o zasadach zapisów i szczegółowe harmonogramy pracy specjalistów, oferta zajęć, terapii i konsultacji dostępne są na stronie www.lewin-brzeski.pl.

W przypadku pytań, proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny – tel. 77 412 89 72. Zapraszamy do świetlicy! – zachęca Renata Pietruńko – dyrektor Świetlicy Terapeutycznej, w komunikacie zamieszczonym na stronie Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim.