Darmowe książki i specjalne naklejki – Biblioteka w Lewinie Brzeskim rozpoczyna projekt dla dzieci „Mała Książka – Wielki człowiek”

0

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat do przystąpienia do projektu czytelniczego, pn. „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Młodzi czytelnicy, po zapisaniu się do Biblioteki, otrzymać mogą specjalną wyprawkę. Mogą także rozpocząć zbieranie specjalnych naklejek i gdy uzbierają ich odpowiednią ilość – otrzymać kolejne upominki.

Przedszkolaku! Darmowa książeczka do odebrania w Bibliotece! (…) Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, bo czytanie książek jest fantastyczną przygodą! – zachęcają przedstawiciele lewińskiej Biblioteki.

W ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek” – jak wspomniano we wstępie – dzieci w wieku 3-6 lat mogą otrzymać specjalne pakiety – wyprawki oraz mogą rozpocząć przygodę ze zbieraniem specjalnych naklejek. Co trzeba zrobić, by wziąć udział w programie?

Wystarczy, że dziecko przyjdzie z rodzicem do Biblioteki i zapisze się jako jej czytelnik. Wtedy otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, na którą składa się książka „Pierwsze czytanki dla…” oraz Karta Małego Czytelnika, na którą mały uczestnik może przyklejać uzbierane naklejki za odwiedziny w Bibliotece.

Po uzbieraniu 10 naklejek na miłośników czytania czekają kolejne nagrody: Dyplom Małego Czytelnika oraz gadżety niespodzianki. Na pierwszych 10 opiekunów, którzy przyprowadzą po raz pierwszy swoje dziecko do Biblioteki, czeka piękna czerwona przypinka „Kochasz? Czytaj!”

Szczegóły na temat programu znaleźć można na stronie lewińskiej biblioteki oraz w serwisie Urzędu Miejskiego – http://lewin-brzeski.pl/10284/przedszkolaku-darmowa-ksiazeczka-do-odebrania-w-bibliotece.html.