Paczki żywnościowe dla dzieci w ramach współpracy Gminy Lewin Brzeski z Kulczyk Foundation

0

Żółty talerz” to jeden z flagowych programów Kulczyk Foundation, w myśl którego wspiera się działania i pomoc na rzecz odpowiedniego żywienia dzieci. W ramach tego programu współpracę z fundacją kontynuuje Gmina Lewin Brzeski. Dzięki niej udało się przygotować paczki ze zdrową żywnością i słodyczami dla dzieci uczęszczających na zajęcia w lewińskiej Świetlicy Terapeutycznej.

– Żółty Talerz to program wsparcia systemu żywienia dzieci stworzony przez Kulczyk Foundation poprzez działanie tam, gdzie konkretne dziecko siada do posiłku: w stołówce, w świetlicy, czy też w domu rodzinnym. – czytamy na stronie internetowej programu (www.zoltytalerz.pl).

Do współpracy, Kulczyk Foundation zaprosiła największe organizacje pozarządowe, w tym: diecezjalne oddziały Caritas, Polski Czerwony Krzyż, SOS Wioski Dziecięce, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, a także placówki szkolne i przedszkolne. Oprócz tego z fundacją współpracują także inne placówki. Kontynuuje ją także Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, dzięki czemu udało się przygotować paczki żywnościowe dla podopiecznych Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim.

Dodajmy, że w ramach programu Dominika i Sebastian Kulczyk, fundatorzy Kulczyk Foundation, przeznaczyli środki finansowe na realizację czterech strategicznych celów: 1. Więcej dzieci jedzących w stołówce, 2. Lepsze jakościowo i zdrowsze jedzenie, 3. Mobilizacja dorosłych do pomocy w żywieniu dzieci oraz 4. Łatwiejszy dostęp do wiedzy o zdrowym żywieniu.

Dzięki programowi, bożonarodzeniowe paczki ze zdrową żywnością i odrobiną słodyczy trafiły do wszystkich dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe i popołudniowe, oferowane przez lewińską Świetlicę Terapeutyczną. Dodajmy, że paczki wydawane były w poniedziałek i wtorek (21-22.12.2020).