Dzień Strażaka w Lewinie Brzeskim – odznaczenia dla 3 strażaków ochotników

0

Maj to miesiąc, w którym obchodzone są uroczystości związane z Międzynarodowym Dniem Strażaka. Organizuje się wtedy różnego rodzaju wydarzenia, uroczystości, poprzez które podkreśla się ogromną rolę strażaków i ich służbę na rzecz społeczeństwa. Obchody zorganizowano także w Lewinie Brzeskim.Z okazji Dnia Strażaka Burmistrz Lewina Brzeskiego, na zaproszenie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu, wizytował w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie, gdzie zorganizowano powiatowe obchody Dnia Strażaka, połączone z uroczystym otwarciem strażnicy. W obchodach uczestniczyli posłowie ziemi opolskiej Pani Violetta Porowska oraz Pan Paweł Kukiz.

Obchody gminne z okazji przypadającego 4. maja Św. Floriana – Patrona Strażaków, poprzedziły obchody powiatowe. Burmistrz Lewina Brzeskiego dziękując strażakom ochotnikom za przyjęcie zaproszenia, podkreślił istotę służby strażackiej jako wielkiej misji i służby społeczeństwu, zwłaszcza teraz w dobie nowych wyzwań i zagrożeń, które trapią cały świat w związku z pandemią koronawirusa.

Jak co roku, Burmistrz odznaczył 3 strażaków ochotników, których postawa zasługuje na specjalne podziękowania. Wręczając im upominki, gratulował ofiarnej służby na rzecz drugiego człowieka. Byli to przedstawiciele gminnych jednostek: Michał Rak – OSP Lewin Brzeski, Michał Kałamarz – OSP Skorogoszcz i Konrad Jabłoński – OSP Łosiów.

W tym miejscu doskonale wpisują się słowa Erica Emmanuela Schmitta: „Kto to jest bohater? Ten, kto się nie poddaje, nie unika odpowiedzialności, pokonuje przeszkody, aby iść naprzód. Jego psychicznym orężem są odwaga, wytrwałość, optymizm”.

Od lewej: burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, Prezes miejsko-gminny OSP RP Piotr Cierpisz, wyróżnieni strażacy ochotnicy: Michał Rak, Konrad Jabłoński, Michał Kałamarz, przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Włodek, zastępca burmistrza Dariusz Struski.