Spotkanie z Wnioskodawcami projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego

0

We wtorek 8. czerwca 2021 roku w Urzędzie Miejskim w Lewinie Brzeskim odbyło się spotkanie Burmistrza Artura Kotary z wnioskodawcami projektów złożonych w ramach ogłoszonego Budżetu Obywatelskiego dla Gminy Lewin Brzeski. Rozmawiano o zgłoszonych do budżetu obywatelskiego wnioskach, na które już mogą głosować mieszkańcy Gminy.


Burmistrz wyraził zadowolenie i podziękował wnioskodawcom za tak liczne przybycie. Poinformował także, iż wpłynęło 15 wniosków, a wszystkie przeszły pozytywnie pierwszy etap formalno-prawny, kwalifikując się tym samym do drugiego etapu, w którym to mieszkańcy całej gminy będą mogli oddać swój głos na projekt, który ich zdaniem zasługuje na realizację jeszcze w tym roku kalendarzowym.

– Burmistrz Artur Kotara zachęca wszystkich mieszkańców do włączenia się w projektowanie przestrzeni publicznej i tworzenie wydarzeń sportowo-kulturowych, poprzez oddanie swojego głosu. – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim (www.lewin-brzeski.pl).
W trakcie spotkania, Burmistrz Lewina Brzeskie zachęcił także wszystkich Wnioskodawców do aktywnego propagowania idei Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że głosowanie rozpoczęło się 9. czerwca i potrwa do 23. czerwca. Na projekty głosować można: online – na stronie internetowej www.lewin-brzeski.pl; poprzez wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do urn, które znajdują się w następujących punktach – w Łosiowie w sklepie Lewiatan, w Skorogoszczy w sklepie Wimar oraz w Lewinie Brzeskim w Miejsko-Gminnym Domu Kultury.


Regulamin głosowania i wszelkie szczegóły dot. lewińskiego Budżetu Obytelskiego dostępne są na stronie www.lewin-brzeski.pl. Zachęcamy do głosowania!