Dzień Kultury Kresowej w Chróścinie – zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie

0

Degustacje potraw kresowych, turniej sołectw, propozycje artystyczne i atrakcje dla dzieci – to tylko niektóre punkty programu Dnia Kultury Kresowej, który już niedługo odbędzie się w Chróścinie. Wydarzenie zaplanowano na sobotę (25.09.2021).

Impreza została dofinansowana ze środków budżetu obywatelskiego gminy Lewin Brzeski, a do udziału w niej zapraszają Sołectwo Chróścina i Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich.

Dzień Kultury Kresowej zostanie zrealizowany na placu rekreacyjno-sportowym – obok przystanku autobusowego w Chróścinie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00, a w jego programie zaplanowano ciekawe propozycje.

Pierwszą z nich jest Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Lewina Brzeskiego. Oprócz tego obejrzeć będzie można wystawę zdjęć i rekwizytów, a także wysłuchać poezję kresową. Organizatorzy zaplanowali także wspólne śpiewy przy akordeonie i degustację dań kuchni kresowej. Nie zabraknie propozycji dla najmłodszych – w tym bezpłatnych dmuchańców.

Na miejscu zaprezentują się lokalni rękodzielnicy. Dla uczestników wydarzenia funkcjonować będzie także kawiarenka i stoisko gastronomiczne – z grillem, frytkami, zapiekankami, itd. W planie jest również zabawa taneczna z dj-em.

Przypomnijmy, że Dzień Kultury Kresowej odbędzie się w sobotę (25.09). Organizatorami wydarzenia są: Sołectwo Chróścina i Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich we współpracy z Gminą Lewin Brzeski, Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Lewinie Brzeskim, Opolskim Związkiem Rolników i Organizacji Społecznych.