Magdalena Krawczyk z Lewina Brzeskiego finalistką prestiżowego konkursu

0
fot. UM w Lewinie Brzeskim
Reklama

„Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe” – mówi Dr Sam Micklus, twórca prestiżowego programu. Jedną z finalistek 33. edycji konkursu jest Magdalena Krawczyk, uczennica Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr I w Opolu. Cała szkolna drużyna pojedzie niebawem do USA, aby reprezentować nasze województwo w finale światowym.


Na początku kwietnia br., aż 288 drużyn z całej Polski rywalizowało w Gdyni podczas Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłów. Uczniowie podzieleni na grupy wiekowe przedstawiali swoje rozwiązania problemów długoterminowych w wybranych zadaniach. Opolszczyznę reprezentowały m.in. dwie drużyny z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr I w Opolu.

  • „Magdalena Krawczyk to finalistka 33. Ogólnopolskiego Finału konkursu Odysei Umysłu. Magda to również mieszkanka Lewina Brzeskiego, która wraz z koleżankami z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr I w Opolu, będą reprezentować Opolszczyznę na arenie międzynarodowej w USA podczas finałów światowych. Magda wraz ze swoją mamą odwiedziły burmistrza Lewina Brzeskiego. Artur Kotara pogratulował niewątpliwego sukcesu, życzył dalszego powodzenia i wręczył nagrodę specjalną, która docelowo ma wesprzeć Magdę w jej podróży »za wielką wodę«. Wielkie brawa dla całej drużyny młodych i kreatywnych ludzi” – czytamy w komunikacie UM w Lewinie Brzeski.

Odyseja Umysłu, to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Celem projektu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Konkursy Odysei Umysłu uczą dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
  • „Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszych czasach warto kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów, nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców” – podkreślają twórcy międzynarodowego programu Odyseja Umysłu.
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA