Międzynarodowy Dzień Strażaka w gminie Lewin Brzeski

0
Reklama
Reklama

Tegoroczne spotkanie w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim obfitowało w wiele miłych akcentów. Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara podziękował gościom za przybycie i złożył podziękowania za ich służbę, za to, że są i działają na wielu płaszczyznach!

Jak co roku wyróżniono 3 strażaków ochotników („wytypowanych” przez każdą z jednostek OSP), tj.: Stefana Kaseja z OSP Łosiów, Łukasza Hadryś z OSP Lewin Brzeski, Marcela Piechówkę z OSP Skorogoszcz. Prowadzący spotkanie Zbigniew Gąsiorowski odczytał również uchwały Oddziałów Powiatowego i Wojewódzkiego Związku OSP RP, w których znalazły się nazwiska wyróżnionych strażaków, którym nadano odznaki i medale. I tak, odznaka Strażaka Wzorowego powędrowała do druha Ladislawa Kunert, z kolei brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa trafiły w ręce druhów: Rafała Bożek, Łukasza Dudy, Łukasza Ciepły, Krystiana Homętowskiego, Zbigniewa Jurcewicza, Filipa Raka, Dawida Reszczyńskiego, Dariusza Ślęzaka, Patryka Wertepnego, Andrzeja Wojdyły. Odznaczenia wręczyli: członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opolu Piotr Cierpisz, burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Dariusz Kulawinek.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Komendant PSP w Brzegu przyjechał również z aktem przekazania samochodu specjalnego (SHD-25) na rzecz OSP w Lewinie Brzeskim, podkreślając, że ma nadzieję, iż ten specjalistyczny sprzęt przyczyni się do poprawy sprawności działania jednostki.

Ostatnim punktem programu popołudniowego spotkania były brawa i gratulacje dla 4 strażaków z OSP Lewin Brzeski: Łukasza Ciepły, Łukasza Dudy, Andrzeja Wojdyły, Dariusza Ślęzaka, którzy wywalczyli brązowy medal w międzywojewódzkich sportowych zawodach strażackich, pokonując tor sprawnościowy w formie sztafety w 7 minut i 4 sekundy!

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka, fajnie, że mieszkańcy naszej gminy są w tak dobrych rękach!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama