„Bezpieczne wakacje” w Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim

0
fot. Szkoła
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W dniu 18 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyła się I edycja akcji „Bezpieczne Wakacje”. W wydarzeniu uczestniczyli wszyscy uczniowie, a jego celem było zaszczepienie w dzieciach dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych podczas wakacyjnego wypoczynku.


Akcja „Bezpieczne wakacje” obejmowała serię spotkań uczniów z organizacjami i służbami ratowniczymi. Podczas krótkich prelekcji poruszano tematy związane z bezpiecznym zachowaniem podczas wyjazdów w góry czy nad wodę oraz w miejscach zamieszkania (w domu, na podwórku, na ulicy). Podczas akcji promowano nie tylko zasady bezpieczeństwa, ale także ideę ratownictwa ochotniczego oraz pracę w służbach mundurowych.

Tematyka spotkań:

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama
Reklama
 1. Wodne Ochotnicze Pogotowia Ratunkowe

bezpieczeństwo na akwenach wodnych oraz podczas każdej aktywności związanej z wodą.

 1. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

 bezpieczeństwo na szlakach górskich oraz zasady poruszania się po szlakach.

 1. Polski Czerwony Krzyż

przypomnienie podstawowych zasad pierwszej pomocy.

 1. Straż Pożarna

bezpieczeństwo publiczne, reakcja na zagrożenia związane z pożarem, obsługa gaśnicy

 1.  Policja

bezpieczeństwo publiczne, ruch drogowy, bezpieczeństwo w sieci.

Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie wydarzeniem, z entuzjazmem uczestnicząc w prelekcjach i aktywnie angażując się w dyskusje. Zadawali wiele pytań, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej na temat bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Młodszym uczniom dodatkową atrakcję zapewniła maskotka psa Chase’a z Psiego Patrolu, która nie tylko umilała im czas, ale także pomagała przyswajać ważne informacje w bardziej przystępny sposób.

Wszyscy uczniowie uczestniczący w wydarzeniu otrzymali opaski odblaskowe, które są nie tylko wspaniałą pamiątką, ale także kluczowym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze.

Pomysłodawcą i realizatorem akcji był Pan Krzysztof Dzienniak, który po zakończeniu wydarzenia stwierdził, że takie spotkania powinny odbywać się cyklicznie, przed każdymi wakacjami.

Dziękujemy wszystkim prelegentom za udział oraz wsparcie. Wasze zaangażowanie i przekazanie cennych informacji były nieocenione.

Prelegenci byli przedstawicielami następujących służb i organizacji:

 • Grupa Karkonoska GOPR
 • WOPR Brzeg oraz Akademia Ratownictwa Wodnego
 • OSP Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu
 • PCK Oddział Opole
 • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu
 • Komisariat Policji w Lewinie Brzeskim

Pragniemy również złożyć serdeczne podziękowania dla naszych sponsorów: Pani Marcie Katolik z przedsiębiorstwa BEST-OPEBEL S.C., Panu Tomaszowi Trzasce oraz Maksowi Machnio. Państwa wsparcie wspomogło realizację tej cennej inicjatywy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama