„Lewińskie Lwy 2015” rozdane

6

W dniu 23 października 2015r. w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród ”Lewińskie Lwy 2015”. Tegoroczna edycja była już trzecią edycją tego konkursu.


W uroczystości wzięli udział m.in.: Artur Kotara – Burmistrz Lewina Brzeskiego, zastępca Burmistrza, radni Rady Miejskiej w Lewinie Brzeskim, przedstawiciele instytucji oświatowych, banków, lekarze i lokalni przedsiębiorcy.

Nagrody Burmistrza Lewina Brzeskiego „Lewińskie Lwy” przyznawane są osobom, organizacjom i innym podmiotom działającym na rzecz miasta i gminy Lewin Brzeski. Przyznanie nagrody ma na celu wyróżnienie ich zasług, osiągnięć i aktywności na rzecz gminy, poprawy jakości życia jej mieszkańców i promocji walorów społeczno-kulturalnych, historycznych i przyrodniczych gminy. Są one także wyróżnieniami gminnymi za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej.

Wnioski o ich przyznanie składane były do końca maja br. a ocenione zostały w dniu 24 września 2015r. przez kapitułę, powołaną przez Burmistrza Artura Kotarę. Do tegorocznej edycji wpłynęły 4 wnioski.

Kapituła wskazała do uhonorowania tym prestiżowym wyróżnieniem trzech kandydatów, zgłoszonych przez instytucje, stowarzyszenia i osoby prywatne z terenu gminy Lewin Brzeski.

Tegorocznymi laureatami zostali: Pan Stanisław Starzec, Prezes Koła PZW w Lewinie Brzeskim, w kategorii działalność na rzecz społeczności lokalnej, Pan Tadeusz Tadla, Dyrektor Miejsko Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim w kategorii osiągnięcia sportowe, naukowe oraz kultura i sztuka oraz Pan Adam Ciepichał – właściciel firmy Zakład Usług Budowlanych, w kategorii gospodarka i przedsiębiorczość.

Każdy z laureatów otrzymał statuetkę oraz dyplom. Galę uświetnił wyśmienity koncert w wykonaniu Pani Małgorzaty Kulińskiej, artystki z Domu Kultury w Lewinie Brzeskim oraz włoskiego artysty Roberto Zucaro.

DSC_0530 (Kopiowanie)