Wieści z lewińskiej podstawówki

0

     W dniach 19-22 listopada uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili zbiórkę pieniężną na pomoc Filipinom. Uzbierali 180 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto wrocławskiej Caritas.

W grudniu, w dniach 2-6 kwestowali , aby wspomóc dom dziecka. Kwesta miała miejsce także pod kościołem – 8 XII. Akcja pod patronatem Caritas przebiegała pod hasłem „Złotówka dla Świętego Mikołaja- pomóżmy dzieciom, które nie mają mamy i taty”. Tym razem uzbierali 567 zł, które także przekazane zostały na konto Caritas wrocławskiej.
Na przełomie listopada i grudnia, tradycyjnie już, jak co roku przeprowadzona została w szkole zbiórka zabawek i przyborów szkolnych. Zebrane dary przekazane zostały na oddział wrocławskiej onkologii dziecięcej , oraz do domów dziecka: w Brzegu i Zwanowicach.
Przed świętami w szkole przeprowadzony został konkurs na najciekawszą szopkę. Tym razem można było wykonać szopkę rodzinnie: z pomocą mamy, taty, i innych członków rodziny. Na konkurs wpłynęły 53 szopki, które zostały oznaczone numerkami, bez danych autorów . Co jedna –to ładniejsza. Jury miało wielki zgryz z wyborem tych najciekawszych. Po długiej naradzie postanowiło nagrodzić szopki z następującymi numerkami:
I miejsce: nr 20- Kinga Lorenc kl. VC
nr 6- Wojciech Pietruszka Kl. VB
II miejsce: nr 47- Wiktoria Smolin, Oliwia Nowak kl. VIA
III miejsce: nr 45- Julia Mazur kl. VIA
nr 5-Sandra Potocka kl. VIA
Równorzędne I miejsca otrzymały także szopki o numerkach 42 i 43 ( Oliwia Tomaszewska kl II a i Ola Taratuta kl IIIC) – bowiem jako jedyne z klas młodszych wpłynęły na konkurs.
Jury postanowiło także wyróżnić następujące prace:
Nr 4 – A. Kleparski, B. Moszczynski, F. Tyniec –kl. VIA
Nr 10- Wojtek Pietrygała kl. VB
Nr 16- Daria Gawlik kl. VB
Nr 25- Aleksandra Kazikowska- kl. VB
Nr34- Natalia Błaszko –kl. VB
Nr 44 – Magdalena Olbert – kl. VIA
Nr 49 – Jakub Pikul, D. Błaszkiewicz-kl. VIC
Autorzy szopek zostali nagrodzeni na szkolnym , przedświątecznym apelu. Wszyscy autorzy- bowiem pan Dyrektor postanowił obdarować słodkim podarunkiem wszystkich, którzy przyczynili się do tak pięknej wystawy. Na „scenę” wyszło całe 69 osób!
Wszystkie szopki można było oglądać na wystawie w lewińskim Domu Kultury w dniach 17-20 grudnia. Szopki wyróżnione- dodatkowo wystawione zostały w kościele.
Joanna Taratuta