Kolekcjonerzy Wrażeń

0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ludzie od zawsze lubili kolekcjonować różne, nawet najdziwniejsze rzeczy. Dzieci biorące udział w tegorocznym Wakacyjnym Tygodniu z Biblioteką udowodniły, że można kolekcjonować wrażenia.


Od 1 do 5 sierpnia 2016 roku, za sprawą wakacyjnych zajęć dla dzieci pn. „Kolekcjonerzy Wrażeń” zorganizowanych przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim, powstała spora kolekcja wspomnień i emocji.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama
Reklama

Ponieważ nie da się kolekcjonować pozytywnych wrażeń z kwaśnymi minami, mali uczestnicy przeszli chrzest, który polegał na uśmiechaniu się do obiektywu aparatu z plastrem cytryny w ustach. Wszyscy zdali ten test wyśmienicie i oficjalnie otrzymali tytuł kolekcjonerów wrażeń.

Wśród wakacyjnych wspomnień znalazło się między innymi puszczanie własnoręcznie wykonanych latawców, które w pierwszy dzień półkolonii powiewały nad lewińskimi błoniami. W kolejny dzień dzieci pojechały do kina na najnowszą część filmu z mamutem i leniwcem w rolach głównych, czyli na „Epokę Lodowcową”. W środę uczestnicy półkolonii na krótki czas przekształcili czytelnię biblioteki w kuchnię i wykonywali, a potem z apetytem zjedli sałatkę owocową. Tak posileni wyruszyli na miasto i z mapami i długopisami w rękach bawili się w „bajeczne podchody”. W czwarty dzień wakacyjna kolekcja powiększyła się o wspomnienia zebrane w Brzegu, gdzie dzieci przeniosły się w czasie do momentu świetności księstwa legnicko-brzeskiego, a wszystko to za sprawą bardzo ciekawej lekcji muzealnej, którą przygotowali dla nich pracownicy Zamku Piastów Śląskich. Ostatni dzień wakacji z biblioteką dzieci spędziły na poszukiwaniu wrocławskich krasnoludków, których w drodze do wrocławskiego Muzeum Architektury napotkały ponad trzydzieści. Idealnym zamknięciem tegorocznej półkolonii były warsztaty „Gabinet Osobliwości”, podczas których pracownicy ww. muzeum opowiedzieli dzieciom o kolekcjach nietypowych i rzadkich przedmiotów, jakie władcy i zamożni mieszczanie tworzyli w XVI i XVII wieku. W ramach zajęć dzieci wykonywały eksponaty do wystawy o tym samym tytule, którą w Muzeum Architektury we Wrocławiu można było oglądać od 6 do 14 sierpnia 2016 roku.

Eksponaty z dawnych gabinetów osobliwości zdobią dzisiaj gabloty współczesnych muzeów. Miejmy nadzieję, że kolekcja wakacyjnych wrażeń nie trafi do gabloty zapomnienia.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj