Gmina Lubsza zaprasza na Dożynki Gminne 2018

0

Tegoroczne, gminne święto plonów w Gminie Lubsza odbędzie się w Czepielowicach. Program wydarzenia jest bogaty, a zawiera takie punkty jak m.in.: koncerty, konkursy i wiele innych. Dożynki Gminne 2018 odbędą się 9. września 2018 roku.


Dożynki w Czepielowicach będą oficjalnymi obchodami gminnego święta plonów. Wydarzenie – zgodnie z tradycją – rozpocznie się od uroczystej Mszy Świętej, która odbędzie się o godz. 13:00 w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Czepielowicach. Tuż po nabożeństwie, uczestnicy – barwnym korowodem przejdą na boisko sportowe, gdzie odbędzie się dalsza część imprezy.
Na godz. 15:00 zaplanowano uroczyste otwarcie dożynek – w tym: okolicznościowe przemówienie i powitanie gości przez Wójta Gminy Lubsza Bogusława Gąsiorowskiego, ceremonię wręczenia chleba, a także konkurs koron dożynkowych. Chwilę później rozpocznie się część artystyczna.
Jako pierwsze wystąpią dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czepielowicach (ok. godz. 15:30). Następnie, na scenie muzyką i piosenką zgromadzonych bawić będzie zespół Leśne Echo. O godzinie 16:30 swój koncert wyśpiewa z kolei wokalistka Małgorzata Kulińska. Około godziny 17:00 poznamy zwycięzcę konkursu na najpiękniejszą koronę dożynkową 2018.
Po ogłoszeniu wyników konkursu, tj. ok. 18:00 rozpocznie się kolejny koncert. Tym razem, zgromadzonej publiczności zaprezentuje się zespół Bożenki. Ok. 19:30 przyjdzie pora na występ gwiazdy wieczoru. Póki co – informacja o tym kto jako gwiazda wieczoru zagra swój koncert w Czepielowichach – pozostaje niespodzianką. Pewne jest jednak, że wieczorem, do samej północy trwać będzie zabawa dożynkowa, którą muzycznie poprowadzi zespół Evita.
Organizatorzy, tj. Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy oraz Urząd Gminy Lubsza, zadbali także o dodatkowe atrakcje. Do tych należą takie jak: pyszna grochówka, malowanie twarzy, balony, euro bungee, czy kule wodne.
Do udziału w wydarzeniu zaprasza Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski. My również przyłączamy się do zaproszenia i zachęcamy do udziały w imprezie.