Mieszkańcy Myśliborzyc wzięli sprawy w swoje ręce i sami wyczyścili pobocza gminnej drogi

0
fot. Czytelnik

Dla chcącego nic trudnego. Kilkunastu mieszkańców małej miejscowości w gminie Lubsza pokazało, że wspólnymi siłami można wiele. Kilka dni temu, lokalna społeczność z Myśliborzyc uporządkowała pobocza wzdłuż drogi gminnej.


– Droga na tzw. Zalesie należy do gminy, ale lasy przy drodze do nadleśnictwa. Od ośmiu lat działami sami, nie czekamy, aż jedni z drugimi ustalą, do kogo należy porządkowanie poboczy. Sami kosimy trawę, przycinamy wystające gałęzie i jesteśmy z tego dumni. Krzaki już nie przeszkadzają pieszym i kierowcom – mówi pan Piotr Kuźniar, jeden z inicjatorów akcji.

– W tym roku ciężko pracowali z nami: Mirosław, Wiesław, Rafał, Czesław, Paweł, dwóch Andrzejów, a także młodzież: Bartek, Michał i Karol. Serdecznie chciałbym podziękować również paniom Ewie, Ilonie i Bogusi za bardzo dobry poczęstunek dla zmęczonych pracowników – dodaje były sołtys Myśliborzyc.

Warto również wspomnieć, że mieszkańcy sami zakupili kosiarkę, która służy im do wykaszania nie tylko poboczy na drodze gminnej, ale także kilku miejsc zielonych przy drodze powiatowej. Parafrazując słowa znanej reklamy, śmiało można powiedzieć – Brawo Oni!