Kościerzyce śpiewały dla Niepodległej

0

W niedzielne popołudnie, 18 listopada 2018 roku dzieci i młodzież Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Bohaterów II Wojny Światowej  w Czepielowicach brała udział w Koncercie dla Niepodległej.


Podczas koncertu zostały zaprezentowane pieśni patriotyczne, które pokazywały jak bardzo Polacy cenili swój kraj i tęsknili za wolną Polską. W wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły mogliśmy usłyszeć pieśni począwszy od legionowych, powstańczych,  z okresu stanu wojennego, drugiej wojny po piosenki współczesne.

Finałem imprezy prowadzonej przez  Julię Kawiak i Patryka Puszkiewicza  było wspólne odśpiewanie ulubionej pieśni Marszałka Józefa Piłsudskiego My, Pierwsza Brygada. W śpiewanie zaangażowana była publiczność, jak i obecny Pan Wójt Gminy Lubsza Bogumił Gąsiorowski.

Ponadto, goście mogli obejrzeć w naszej placówce eksponowane dwie wystawy czasowe z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach: „Na nieludzkiej ziemi. Jeńcy polscy w ZSRR” oraz „Polski teatr w obozach jenieckich Wehrmachtu”.

Wystawa będzie dostępna jeszcze do 26 listopada.

  Koncert dla Niepodległej był jednym z wielu kilkumiesięcznych  działań podjętych przez naszą szkołę dla uczczenia Święta Niepodległości. Zwieńczeniem całego projektu, który prowadzi pani Jolanta Sienkiewicz-Kawałko,  będzie przedstawienie teatralne.

 

Julia Kawiak