Dzień Seniora w Kościerzycach

0

Dzień Seniora to szczególne święto, ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Jednocześnie seniorzy to ludzie aktywni w swoim środowisku, którzy kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. W sobotę 17. listopada 2018 roku, na zaproszenie Wójta Gminy Lubsza Bogusława Gąsiorowskiego do Publicznego Gimnazjum w Kościerzycach przybyli seniorzy z miejscowości Kościerzyce.


Rozpoczynając uroczystość Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy Alicja Jakimowska przywitali i złożyli seniorom najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz udanej zabawy. Podczas imprezy seniorom przygrywał zespół Bożenki, a wśród zaproszonych gości była sołtys wsi Kościerzyce oraz radna powiatowa i radna gminy.

Podczas imprezy wójt gminy wręczył najstarszym seniorom Pani Henryce Ignatowicz oraz Panu Zygmuntowi Gaczyńskiemu dyplomy, upominki i kwiaty, a także złożył życzenia długich lat zdrowia i wszelkiej pomyślności. W trakcie części artystycznej seniorzy śpiewali pieśni ludowe i przyśpiewki, a także skorzystali z ciepłego poczęstunku oraz kawy i ciasta. Obchodom Dnia Seniora towarzyszyły również tańce. Każdy z przybyłych Seniorów otrzymał od organizatorów w podziękowaniu za udział w uroczystości słodki upominek.

Dzień Seniora to wyjątkowy czas, podczas którego wszyscy Seniorzy mogą się ze sobą spotkać, porozmawiać, wspominać dawne jak i teraźniejsze czasy.

Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy serdecznie dziękuje Wam drodzy Seniorzy za przybycie. Życzymy Wam więcej takich okazji do zabawy i byście nigdy nie tracili pogody ducha oraz zawsze chętnie korzystali z uroczystości, które dla Was organizujemy – przekazali przedstawiciele GOK w Lubszy.