Darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców Gminy Lubsza

0

Gmina Lubsza przygotowała i udostępniła dla mieszkańców bezpłatną aplikację mobilną. Każdy może ją pobrać na swoje urządzenie – smartfon z systemem Android lub Windows i otrzymywać oraz sprawdzać bieżące informacje, jak np. datę odbioru odpadów. Program jest przejrzysty i prosty w obsłudze, a jego opcje z pewnością przydadzą się wielu mieszkańcom gminy.


– Dostęp do gminnych aktualności jeszcze nigdy nie był tak prosty. Zachęcam mieszkańców do skorzystania z aplikacji – przekonuje wójt Lubszy Bogusław Gąsiorowski.

Dzięki programowi każdy mieszkaniec Gminy Lubsza może bezpłatnie, bezpośrednio na swój telefon otrzymywać np. informacje o terminie wywozu odpadów, czy powiadomienia o sytuacji kryzysowej. Program umożliwia skorzystanie z kilku modułów: aktualności, wyszukiwarki zasobów lokalnych, integracji z Regionalnym Systemem Ostrzegania, ulubionych treści, oraz – wspomnianego wyżej – kalendarza wywozu odpadów z powiadomieniami.

Warto zauważyć, że użytkownik nie ponosi żadnych kosztów związanych z przesyłanymi komunikatami i powiadomieniami . Dodatkowo, aplikacja oferuje błyskawiczny dostęp do gminnych aktualności i wydarzeń, czy informacji z Biuletynu Informacji Publicznej (BIP).

Z programu można korzystać anonimowo – nie trzeba zakładać konta i podawać żadnych danych.  Aplikacja poprosi jedynie o pozwolenie na dostęp do: systemu powiadomień push, aby można było otrzymywać ostrzeżenia kryzysowe, przypomnienia o wystawieniu pojemnika z odpadami, czy powiadomienia o ważnych aktualnościach oraz do kalendarza, żeby zapisać w nim termin wydarzenia, wpisać je w plan dnia oraz przypomnieć o nim dzień wcześniej.

Informacje o aplikacji dostępne są na stronie internetowej: http://lubsza.ug.gov.pl/6336/aplikacja-mobilna.html