Przygotowania do świąt w Bożego Narodzenia w ZSP w Mąkoszycach

0

Boże Narodzenie to czas, w którym każdy z nas czuje się wyjątkowo. To okres, który zaskakuje niezapomnianymi przeżyciami w gronie rodziny i znajomych. W całej Polsce, niezależnie od regionu, znajdują się szkoły, gdzie przygotowania do tych radosnych świąt trwają w najlepsze. Podobnie jest także w naszej szkole.


Czas przedświąteczny uczniowie rozpoczęli od przygotowania dekoracji z papieru na zajęciach plastyki i świetlicowych. Dzieci wykonały: gwiazdy, bałwanki, bombki, anioły, ażurowe śnieżynki i łańcuch z kolorowego papieru. Łańcuch został wykorzystany do zrobienia kreatywnej bożonarodzeniowej choinki, której szkieletem została drewniana sztaluga. Uczniowie rozwiesili na drzewku kolorowe światełka i szpic w kształcie gwiazdy. Piękne anioły, gwiazdy i śnieżynki zawisły w świetlicy i bibliotece szkolnej. Na korytarzu szkoły stoi piękna, żywa choinka ubrana w kolorowe bombki i światełka. Na oknach i gazetkach wiszą bożonarodzeniowe dekoracje, a nad drzwiami świąteczne girlandy.

Temat świąt Bożego Narodzenia rozbrzmiewa w całej szkole i przedszkolu. Na lekcjach bibliotecznych, prowadzonych przez panią Emilię Michalską, dzieci wsłuchują się w opowieści o: lukrowanych pierniczkach, przygodach świętego Mikołaja i pierwszej gwiazdki. W bieżącym tygodniu grupa czterdziestu przedszkolaków brała aktywny udział w świątecznych lekcjach w bibliotece. Podsumowaniem ich było zorganizowanie warsztatów zdobienia pierniczków. Nasi milusińscy dekorowali cynamonowo-imbirowe ciasteczka kolorowym lukrem, czekoladą, cukrowymi ozdobami i wiórkami kokosowymi. Podczas tych ,,słodkich” zajęć słychać było śpiew kolęd i wesołych piosenek o Mikołaju.

Wszystkie świąteczne prace i działania zostaną podsumowane w niedzielę 16 grudnia. Odbędą się wówczas Jasełka przedstawione przez dzieci 5 i 6-letnie z przedszkola oraz kiermasz stroików i ozdób świątecznych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i dobre słowo.